DaciaRomânia - Idei pentru un viitor Omenesc...

Motto : Intra cine vrea, ramane cine poate!

Ultimele subiecte

» Rafinare forum
Vin 18 Feb - 22:01:35 Scris de Admin

» Generalitati
Vin 18 Feb - 14:45:25 Scris de Bogdan

» Achizitie carte CLANUL INVINGATORILOR - PAVEL CORUT
Joi 28 Oct - 21:22:04 Scris de Bogdan

» Kogaionul
Mier 15 Sept - 6:45:42 Scris de lordul

» CONCURS de intamplari paranormale
Mar 14 Sept - 16:34:25 Scris de Bogdan

» Optiuni la vot
Mar 14 Sept - 16:27:40 Scris de Bogdan

» The Notebook
Mar 14 Sept - 6:20:01 Scris de lordul

» Dacii, politeisti sau monoteisti?
Lun 6 Sept - 6:21:57 Scris de lordul

» Imn pentru România
Vin 3 Sept - 8:51:55 Scris de lordul

Monitorizare Trafic

Navigare

Intamplari paranormale

Distribuiți
    Bogdan
    Decebal
    Decebal

masculin
    Numarul mesajelor : 120
    Varsta : 30
    Localizare : Sinaia
    Joburi/Distractii : Muzica
    Stare de spirit : Bunicica
    Puncte : 1664
    Reputatie : 54
    Data de inscriere : 13/03/2008

Intamplari paranormale

Mesaj Scris de Bogdan la data de Joi 2 Iul - 6:48:01

Aici asteptam relatarile experientelor paranormale prin care ati trecut. Sa incercam impreuna sa elucidam misterul intamplarilor cu aparenta paranormala. Vom sparge aici aura de mister a multor intamplari cu aparenta paranormala... Astept relatarile dvs.
    Bogdan
    Decebal
    Decebal

masculin
    Numarul mesajelor : 120
    Varsta : 30
    Localizare : Sinaia
    Joburi/Distractii : Muzica
    Stare de spirit : Bunicica
    Puncte : 1664
    Reputatie : 54
    Data de inscriere : 13/03/2008

Re: Intamplari paranormale

Mesaj Scris de Bogdan la data de Mier 5 Aug - 16:33:12

Ca sa dau startul povestirilor paranormale voi incepe chiar eu cu o intamplare care pare paranormala dar, la esenta nu este deloc ceva iesit din comun. Acum aproximativ 8 ani, eram la liceu si s-a anuntat organizarea unei excursii la Sighisoara, care urma sa aiba loc in saptamana patimilor din luna aprilie a anului 2001(Pastele a fost in 15, deci povestea se intinde in intervalul 01-04 > 14-04). Cu o saptamana inainte de aceasta, chiar in noaptea zilei in care s-a anuntat aceasta excursie, am visat ca zburam pe deasupra unei cetati. Nu am stiut ce cetate era. Pluteam pur si simplu pe deasupra ei si mi se transmiteau telepatic, nu auzeam nimic, informatii referitoare la fiecare cladire pe care imi concentram privirile. Pe tot parcursul visului nu mi s-a mentionat nimic referitor la amplasarea cetatii sau alte detalii legate de nume. La un moment dat stiu ca am vazut undeva o firma mare pe care scria "Pizzerie". Acest lucru m-a mirat, pentru ca eu ma credeam undeva in Evul Mediu in vis si cand colo am vazut firma ceea ce indica oarecum un concept modern. Apoi, dupa ce am vazut aceasta firma, m-am si trezit din cauza faptului ca a sunat ceasul... Ok, toate bune si frumoase, am ajuns in Sighisoara. De cand am coborat din autocar, am recunoscut imediat amplasamentul. Scarile, turnul cu ceas, biserica totul. Mi se parea ca mai trecusem pe acolo. Atunci mi-am amintit de vis. Am fost capabil sa merg prin cetate fara a-mi trebuii ghid si stiam cate ceva despre cladirile importante. Nu am spus nimanui nimic pana la plecare, cand unor colegi li s-a facut foame. Abia atunci am mers la pizzeria din vis... Care era acolo cu firma cu tot...
    Acum, ca sa revin la realitate, acesta este un exemplu de fenomen DEJA VU - DEJA VAZUT, poate cel mai raspandit fenomen aparent paranormal... In fapt, explicatia fenomenului poate fii :
    1 - inductie telepatica - o persoana care vizitase cetatea mi-a oferit mie informatiile pe cale telepatica.
    2 - explicatia pe care o da domnul Pavel Corut in cartile dumnealui potrivit careia eu am captat din campurile informationale ale Terrei aceste imagini. Dupa spusele domnului Corut, la fel se intampla si in cazul hipnotizatilor cu scopul de a-i intoarce pe acestia in "alte vieti". Defapt, aceia preiau informatii din campurile informationale ale terrei si le relateaza ca si cum le-ar fii trait ei insisi. Aici avem de a face cu o confuzie de personaje.

Acum este: Vin 16 Noi - 12:31:50